14 грудня День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2017 16:40

14 грудня – ще одна пам’ятна дата в Україні. Цього дня наша держава і весь український народ вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 31 рік тому, мужні та самовіддані люди на очах всього світу здійснили подвиг – завершили будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Навесні 1986 року країну вкрило великою хмарою радіації. У передчутті наслідків страшної техногенної катастрофи завмерло все людство. Але результат міг би бути більш руйнівним, якби наші співвітчизники не врятували світ від незримого ворога. Серед ліквідаторів були і єланчани. Велика пошана всім, хто постраждав від катастрофи, будуючи сховище та приборкуючи радіацію.

Сьогодні 14 грудня в ЦКД «Зоря» відбувся захід з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якому взяли участь  перший заступник голови  райдержадміністрації О.Гуліна, Єланецький селищний голова Л.Баденко, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС,  керівники організацій та установ та учнівська молодь.

Розпочалася захід з показу документального фільму про аварію на Чорнобильській  АЕС.

З словами подяки до чорнобильців-ліквідаторів звернулася перший заступник голови Єланецької РДА О.П.Гуліна .

«Шановні ліквідатори, дійсно,  ціною власного життя та здоров’я  ви захистили Україну та все людство! Той подвиг, який ви здійснили, заслуговує на вічну славу і пам’ять поколінь. Єланецька селищна рада підтримує ліквідаторів-чорнобильців. Шановні ліквідатори! Ми не в змозі повернути тих, хто віддав життя за безпеку наступних поколінь, як і не повернемо покладене на вівтар світлого майбутнього здоров’я, та знайте: єланецька громада знає про ваш подвиг, поважає, цінує і буде передавати вдяку за врятоване майбутнє з покоління в покоління!», - звернулася селищний голова Л.В.Баденко.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих під час ліквідації найстрашнішої аварії людства.

Традиційно, по завершенню заходів відбулося покладання квітів до Стелли жертвам  Чорнобильської АЕС.